Türkçeye çevrilmesini istediğiniz Japon dizisi veya filmi varsa mesajla bildirebilirsiniz.

6 Ağustos 2009

KAT-TUN kimdir?

KAT-TUN (Okunuşu Cartoon'a benzer) 2001 de Johnny & Associates (Japonya’daki en büyük ajanslardan biridir) tarafından kurulmuş ünlü bir erkek Japon grubudur.
Önceleri grubun ismi, 6 grup üyesinin soy isimlerinin ilk harflerinden oluşmaktaydı. Fakat A harfini temsil eden Jin Akanishi'nin bundan böyle müzik hayatına solo devam etmek üzere 2010 yılında gruptan ayrılmasıyla bu isimlendirme; Kazuya Kamenashi, Junnosuke Taguchi, Koki Tanaka, Tatsuya Ueda and Yuichi Nakamaru haline dönüşmüştür.
Japonya’daki en popüler gruplardan biri olan KAT-TUN, çıkardıkları 15 single, 5 stüdyo albümü ve 9 DVD ile müzik listelerinde 1 numaraya kadar yükselmiştir.
Çıkışlarını bir single, bir albüm ve bir DVD üçlüsüyle yapan KAT-TUN satış rekorları kırmıştır.

Kazuya Kamenashi (Şubat 23, 1986); KAT-TUN 'un en genç üyesidir. Genellikle en güvenilir üye olarak tanımlanır. Akanishi Jin ile ön vokalistlik yapmaktadır. Beysbola yeteneklidir ve bir keresinde çocuklar liginde Japonya'yı dünya turnuvasında temsil etmiştir. Buna rağmen J.E’ a (KAT-TUN' un Ajansı) katılmasıyla beysbolu bırakmıştır. İlk çıkışını gruptan ayrı olarak 1.6 milyon satarak 2005’in en çok satan single ı olan Seishun Amigo (Shuji to Akira) ile gerçekleştirmiştir.Kamenashi aynı zamanda da oyuncudur. Nobuta wo Produce, Gokusen 2 ve Kami no Shizuku dizileriyle ödüller kazanarak oyunculuğunu da ispatlamıştır. Ayrıca Tatta Hitotsu no Koi, Suppli ve 1 Pound no Fukuin gibi dizilerde de rol almıştır. Gokusen serisinin finali olarak çekilen ve 11 Temmuz 2009 da gösterime giren film Kamenashi’ nin ilk filmidir. Film ilk haftadan izlenme rekorları kırarak yarım milyon yen(J.parası) den fazla gelir sağlamıştır

Junnosuke Taguchi (Kasım 29, 1985); Grubun akrobatı olarak bilinir. Dans provaları sırasında kötü bir şekilde dizinden yaralanan Junno, 2004 Şubatta ameliyat oldu ve 2004 Ağustosa kadar geri dönmedi. Taguchi en neşeli ve doğuştan kaygısız olarak bilinen KAT-TUN üyesidir. Grubun diğer üyeleri Junno’yu genellikle kafiye kullanımlarında seçerler. Ayrıca önemli görüşmeler ve röportajlar sırasında konuya atlama eğilimi vardır, bu yüzden diğer grup üyeleri ona "KY" etiketini yapıştırmışlardır. ( Bulunduğu ortamın atmosferini okuyamayan insan ) Taguchi, Mohou-han, Ganbatte, Ikimasshoi, Happy, Happy 2, Hanayome to Papa ve Yukan Clubdaki rolleriyle ödüllere layık görülmüştür.
Koki Tanaka (Kasım 5, 1985); Kendi yazdığı rap kısımlarını söyler. Grup ilk kurulduğunda gruptan ayrılmak istemesine rağmen, ilk konserlerinden sonra fikrini değiştirmiştir. Çocuk yaşlarda hip-hop ve reggae müzik türlerinin etkisinde kalmıştır. Tanaka kendi kıyafetlerini dizayn edebiliyor ve resim çizebiliyor. Grup arkadaşı Nakamaru ile adı TaNaka (Soy isimlerinin heceleri ) olan iki kişilik bir komedi grubu kurdular ve konserler sırasında sahne de performans sergilemişlerdir. Ayrıca aktör olan Tanaka, My Boss My Hero'daki performansıyla bir çok ödül kazanmıştır. Byakkatai ve Tatta Hitotsu no Koi’ de de rol almıştır. İlk başrolü Takkyu Tanaka 3 Go adlı 2007 dizisindedir. Şuan 3. sezonda olan Hissatsu Shigotonin dizisinde Ren adlı bir katili canlandırmaktadır. Johnny's Jr. üyesi Juri Tanaka'nın da büyük abisidir.

Tatsuya Ueda (Ekim 4, 1983); En sessiz KAT-TUN üyesidir. Sorulmadığı sürece nadiren konuşur. Önceleri KAT-TUN ' un lideri seçilmiştir ama sonradan vazgeçmiştir. Provalar sırasında azarlanmaya dayanamadığını ve hassas yapısını öne sürmüştür . Ueda, piyano ve gitar çalabiliyor. Grup ve kendi için beste ve söz yazarlığı da yapıyor. Tek başına konser veren ilk KAT-TUN üyesi olan Ueda konserde rock, ballad, halk müziği gibi çok çeşitli şarkılar seslendirmiştir. Ueda aynı zamanda da boks yapar ve bu konu da profesyonel lisans almayı planlayacak kadar yeteneklidir. İlk oyunculuk deneyimini Romeo ve Juliet isimli müzikalde gerçekleştirmiştir. Konkatsu isimli dizide de rol almıştır ve bu rolüyle en iyi yeni aktör ödülünün de sahibi olmuştur.

Yuichi Nakamaru (Eylül 4, 1983); Grubun en yaşlı üyesidir. Beatboxing ve vokal perküsyon yeteneğine sahip ilk J.E üyesi olan Nakamaru KAT-TUN oluşturuldugunda bir çok hip-hop albümü dinleyerek sayısız beatboxing ve vokal perküsyonu çeşidi öğrenmiştir. Sönük görünmek istemediğinden, ilk isteği kendini diğer üyelerden ayırmak olmuştur. Çoğu MC görevini Kamenashi ile paylaşır ama özel hayatında alçak gönüllü, utangaç ve özellikle yabancılara karşı içine kapanıktır. En bilinen özelliklerinden biri de yükseklik korkusudur. Grup, Tokyo Dome 2009 konser gösterisinde yükseklik korkusunu yenmesi için ona 10 gün süreyle bungee-jumping yaptırdı. Waseda üniversitesinde Çevresel Görevler bölümünde okumaktadır. Söz yazarıdır ve grubun konserlerinde sahneye yalnız çıkan ilk üyedir. İlk oyunculuğu Sushi Oji dizisinde olan Nakamaru' nun ilk başrolü 2009 başında Rescue dizisiyledir.
Eski Üye:
Jin Akanishi (Temmuz 4, 1984); 2010 yılı ortalarına kadar KAT-TUN 'un 2. ön vokalistliğini yapmıştır. Grubun en popüler üyelerinden biri olmasına rağmen, 2010 yılında KAT-TUN'la yollarını ayırmıştır.
Gruptayken;
2006 Ekim ayından 2007 Nisan ayına kadar geçici süreliğine gruptan ayrılarak Los Angeles' a İngilizcesini geliştirmeye gitmiştir. Akanishi gitar çalabilir. Grup ve kendisi için bir kaç şarkı sözü yazmıştır. Ayrıca bir aktör olan Akanishi Gokusen 2, Anego, Yukan Club gibi diziler de rol almıştır. 2008' de gösterime giren Speed Racer 'ın Japonca dublajında seslendirme yapmıştır. Sonrasında 2010 başında gösterime giren Bandage isimli filmde rol almıştır. Bu film dolayısıyla geçici olark, Takeshi Kobayashi ile birlikte Lands grubunu kurmuştur. 13 Ocak 2010'da Olympos isimli abümü çıkarmışlar ve 16 Ocak günü Lands hayranları için özel bir konser vermişlerdir. Aynı yılın Şubat ayında "Akanishi Jin Star Live You & Jin" isimli bir dizi solo konser vermiştir. Akanishi, Haziran sonunda da Los Angeles'ta 3 tane "You & Jin" konseri vermiştir. Bu konserlerin bitiminde, Temmuz ayında KAT-TUN'dan resmi olarak ayrıldığı açıklanmıştır. Sonrasında Eylül ayında, Chicago, New York, Houston, Los Angeles ve San Francisco'yu içeren Amerika turu "Yellow Gold Tour 3010" konserlerine başlamıştır. Aralık ayında Warner Music'le sözleşme imzalamıştır. Yellow Gold Tour'un turun bitiminde Japonya'ya geri döndükten sonra, hayranlarına teşekkür mahiyetinde toplamda 16 konser de orada vermiştir.
2 Mart 2011'de "Eternal" isimli ilk solo single'ını çıkarmıştır ve satışlar oldukça yüksek rakamlara ulaşmıştır. 4 Mayıs 2011'de "Yellow Gold Tour 3011 konser DVD"si çıkmıştır.
Şu an hala çekimleri devam eden, başrolünde Keanu Reeves'in olduğu 47 Ronin isimli filmde rol alacaktır. 

KAT-TUN Stüdyo Albümleri
2006: Best of KAT-TUN
2007: Cartoon KAT-TUN II You
2008: KAT-TUN III: Queen of Pirates
2009: Break the Records: By You & For You
2010: No More Pain
KAT-TUN Single
2006: "Real Face"
2006: "Signal"
2006: "Bokura no Machi de"
2007: "Yorokobi no Uta"
2007: "Keep the Faith"
2008: "Lips"
2008: "Don't U Ever Stop"
2008: "White X'mas"
2009: "One Drop"
2009: "Rescue"
2010: "Love yourself ~君が嫌いな君が好き~2010: "Going!"
2010: "Change Ur World"
2011: "Ultimate Wheels"
2011: "White"

KAT-TUN DVD
2003: Okyakusama wa Kamisama - Concert 55 Man Nin Ai no Request ni Kotaete!!
2005: KAT-TUN Live Kaizokuban
2006: Real Face Film
2006: DREAM BOYS
2007: Live of KAT-TUN "Real Face"
2007: Tour 2007 Cartoon KAT-TUN II You
2008: DREAM BOYS [Kamenashi Kazuya & Tanaka Koki]
2008: KAT-TUN Live Tour 2008 Queen Of Pirates
2009: KAT-TUN Live Break The Records
2010: KAT-TUN-No More Pain-World Tour 2010
Aldıkları Ödüller
2006
Japan Gold Disc Awards: Music video of the year - "KAT-TUN live Kaizokuban"
2007
Japan Gold Disc Awards: Single of the Year - "Real Face"
Japan Gold Disc Awards: The Best 10 Singles - "Real Face"
Japan Gold Disc Awards: The Best 10 Singles - "SIGNAL"
Japan Gold Disc Awards: The Best 10 Singles - "Bokura No Machi De"
Japan Gold Disc Awards: The Best 10 Albums - "Best of KAT-TUN"
Japan Gold Disc Awards: The Best Music Videos - "Real Face Film"
2008
Japan Gold Disc Awards: The Best 10 Singles - "Keep the faith"
Japan Gold Disc Awards: The Best 10 Singles - "Yorokobi No Uta"
Japan Gold Disc Awards: The Best Music Videos - "Live of KAT-TUN 'Real Face'"
The 17th TV LIFE Drama award: Best theme song - "Keep the faith" ("Yuukan Club")
2009
Japan Gold Disc Awards: The Best 10 Singles - "LIPS"
Japan Gold Disc Awards: The Best 10 Singles - "DON'T U EVER STOP"
2010
Japan Gold Disc Awards: The Best 5 Singles - "Rescue"

(Kaynak: wikipedia)
Çeviri: Sellyreko

Gecikmiş bir tanıtım yazısı oldu fakat gerekliydi!

NOT: Zaman zaman güncellenecektir.

10 yorum:

 1. Bu tanıtım için biraz geç kalmadın mı diyecektim ama, sellyreko' nun işiymiş meğer :)

  Walla bu tanıtım üzerine bir sürü çene çalınır, çalınır ama kendimi tutup susuyorum. Çenemi kapatım çalışmaya odaklanmam lazım bu gece, yoksa işim yaş :P Ah KAT_TUN ah :P

  Bu arada ellerine sağlık Sellyreko :)

  YanıtlaSil
 2. Yok bunu söylemem lazım, O Johnny' nin konserde Nakamaru' ya yaptığına çok kızdım ben. Korkusunu yenmesi içinmişmiş. Gariban çocuğu tüm hayranlarının önünde rezil etti. Sonra karizmasını toparlamak için Cartoon KAT-TUN' da bir bölümü ona ayırdılar ama neye yarar. O en son atlayışında korkudan nasıl çığlık atıyordu garibim. İçim nasıl acıdı görünce, yazık ama?

  Bunu buraya yazıyorum ama, Johnny! Duy sesimi :P Bak gelirsem oraya kurtulamazsın elimden ona göre :)

  YanıtlaSil
 3. Evet, ben de üzülmüştüm Nakamaru için :( Korkuyor işte, ne gerek vardı bu kadar uzatmaya ???

  YanıtlaSil
 4. İyi bir gruba benziyor Kat-tun, pek dinlemedim... Jin'i biraz tanıyorum, matsumoto ile videoları vardı youtubeda XD Junnosuke çok tatlı birine benziyor^^

  YanıtlaSil
 5. Rica ederim Berre, benim için bir zevkti.
  Müzikte başarılı oldukları kadar oyunculukta da başarılılar, bu kadar çok ödülleri olduğunu bilmiyordum.
  Bence Nakamaruya yaptırdıkları hiçbir şey, onu rezil etmeye yetmez. Nakamaru her zaman Nakamarudur. :)

  YanıtlaSil
 6. :) İlk defa duydum ben Kat-tun ' u :D kendimi cahil gibi hissettim :D Jin akanishi yi yukan culub ten biliorum :d Kazuya yı da nobuwata produce den tanıyorum :D Junnosuke Taguchi yi de bi diziden çıkarıcam ama bi türlü çıkaramadım :) Sanırım oda yukan culub teydi :) Emin değilim tabii.. Diğerlerini hiç mi hiç tanımıorum :)

  Tatsuya tatlı geldi bana.. hem sessiz sakinmişte. Piano da çalabiliomuş. :)

  ben bide youtube dan konserlerine falan bakıyım :D

  Ah unutmadan Sellyreko ellerine sağlık...

  YanıtlaSil
 7. Evet, Junno'yu Yukan Club'dan tanıyorsundur.
  Seni de KAT-TUN'cu yapsak ne güzel olurdu Fato :)

  YanıtlaSil
 8. Olabilir aslında :) Ueda çok hoşuma gitti çünkü :)

  YanıtlaSil
 9. Ueda-severler olarak sayınız artıyor Berre :D

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...