19 Eylül 2009

Öğretmenimi özledim...

İzlediğim diziden oldukça fazla etkilendim sanırım. Öğretmenimi özledim. Bir öğretmenim vardı eskiden. Kim ne derse desin çok iyiliğini gördüm; hakkını ödeyemem kolay kolay. Görünenin aksine, öğrencileri için elinden geleni yapan, saygıdeğer bir öğretmendi. Öğrencilik yıllarımı hiç özlemesem bile, bazı öğretmenlerimi özlüyorum... En az 4 isim sayabilirm bu şekilde ama en çok o hocam yer etmiş bende... En çok onu anıyorum :) Üstelik hala zorluyordur öğrencilerini derslerde, eminim. Yeni-eski farketmiyor, en fazlasını öğretmeye çalıştığını nasıl olur da anlamıyorlar? Sinirleniyorum düşündükçe!
Onun dersinden almıştım bitirme ödevimi ve zevk alarak geçirmiştim laboratuvardaki vakitlerimi... Oldum olası mutlu olmuşumdur yeni şeyler öğrenmekten... O nedenle özlüyorum sanırım :) O nedenle öğrenci olmak güzel bence, kıymetini bilin 'öğrenci'ler!
Ama şu an elbette istemem tekrar o sıralarda olmayı :P
Kendime ayıracak vaktimin olması hoşuma gidiyor açıkçası :)

4 yorum:

 1. bir tek ilkokul öğretmeni mi çok özlüyorum :D Orhan Hoca ^^
  Bakalım üniversitede özleyeceğim hocalar olcak mı :P

  YanıtlaSil
 2. Ben de ilkokul öğretmenimi özlerim çok. Hala İstanbul' da olsa soluğu kapısında alacağım ama :S Gerisi kolay unutuluyor nedense.

  YanıtlaSil
 3. İlkokulda üstümüze düşen bir kişi var. Lisede falan onlarca öğretmen :D seçim yapamıyor insan doğal olarak. İlk okul öğretmenim seni seçiyorum, demek daha iyi :P espri bir yana ilk okul öğretmenlerini kimse unutamaz heralde. ^^

  YanıtlaSil
 4. Ben unuttum. Cidden. Sık sık değişmişti o sıralar öğretmenlerim, isimlerini dahi hatırlamıyorum. Sadece lise ve sonrası yer etmiş bende...

  YanıtlaSil