Türkçeye çevrilmesini istediğiniz Japon dizisi veya filmi varsa mesajla bildirebilirsiniz.

7 Kasım 2011

Yokai Ningen Bem 1. Bölüm [Altyazı]Adı: 妖怪人間べム
Adı (romaji): Yokai Ningen Bem
Tür: Doğaüstü, Macera
Yayınlandığı Kanal: NTV
Yayın Zamanı: Cumartesi 21:00
Tema Şarkıları:
Açılış: Bem, Bela and Belo - Yokai Ningen Bem Theme
Kapanış: KAT-TUN - BIRTH

Oyuncular

Kamenashi Kazuya - Bem
Anne - Bela
Suzuki Fuku - Belo
Kitamura Kazuki - Natsume

KONU:

Bem (Kamenashi Kazuya), Bera (Anne) ve Bero (Suzuki Fuku) ne insan ne de hayvan olan, çirkin mi çirkin yaratıklardır. Ne zaman bir insanın başı derde girse yardımlarına koşan, barışçıl ve adil kahramanlardır. Ama insanlar onlardan korkmakta ve tiksinmektedirler. Daha da kötüsü polis tarafından takip edilmektedirler. Bir dizi rastlantı sonrası bir dedektifle (Kitamura Kazuki) aralarında dostluk başlar.
İnsanlarla ilişki kurdukça, insan olma arzuları da güçlenmektedir. Günün birinde insan olma umuduyla insanoğlu için tüm kötülüklere karşı savaşmaktadırlar.


1. bölümü ilk yayınlandığı hafta izlemiştim ve epey hoşuma gitmişti. Kame var bir kere, onun oynadığı her diziyi severek izliyorum zaten. ^^ Ama ilk etapta, ne bileyim işte, işin içinde canavarlar falan olduğundan, önyargıyla yaklaşmıştım sanırım. Saçmalık dolu komik bir dizi de çıkabilirdi ortaya. İzledikten sonra kızdım tabii kendime. İçinde Kame olacak da, o dizi saçma sapan olacak! Hı! Olmaz öyle şey! ^^ Oynadığı dizilerin izlenme oranları ne kadar düşük olursa olsun, şimdiye dek beğenmediğim hiçbir dizisi olmadı ki! Tıpkı onlar gibi bu da güzel elbette. ^^

Böylelikle, yoğunluk falan dinlemeden, ıvır zıvır her şeyi bir kenara iterek, Mirune ile birlikte bu güzel diziyi çevirmeye karar verdik. İlk bölümün altyazısı hazır, buradan indirebilirsiniz.

1. bölümden birkaç kare de ekleyeyim. ^^3 yorum:

 1. vaay konusu ilgimi çekti. zaten yaratıklı filmleri (saçma olmadıkça) bayılarak izlerim (bkz. Doctor Who) :D Bu da ilgimi çekti, değişik bir konusu var. Hem Kame'nin çok methini duydum, onun için de izleyeceğim :D Çok teşekkürler çevirisini yaptığınız için ^^

  YanıtlaSil
 2. Rica ederiz smlyhee. Beğenirsin umarım ^^

  YanıtlaSil
 3. Chotto kowakutemo ii dorama mitai ne
  Soreni honyaku arigatou gozaimasu

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...