Türkçeye çevrilmesini istediğiniz Japon dizisi veya filmi varsa mesajla bildirebilirsiniz.

3 Mart 2012

ToGetHer 8. Bölüm [Altyazı]

8. bölümün altyazısını hazırladım. Söyleyeyim, en sevdiğim bölümlerden biridir. ^^

 Altyazıyı buradan indirebilirsiniz.


Ben altyazıyı 20 bölümlük versiyona göre hazırlıyorum ama gördüğüm kadarıyla o videolar pek kimsede yok. Bir yandan da HF'ye yükleme yapıyorum ki, dileyen arkadaşlar diziye ulaşabilsin. Böylece ben de boşuna çevirmemiş olurum. ^^
Hem şartlardan dolayı, hem de benim yüzümden çeviri süreci epeyce uzadı ama yavaşlığım yüzünden aldığım tepkileri gördükçe diziden soğuma raddesine geldim bir ara. Tamam, kimse bize zorla çeviri yaptırmıyor ama izleyen kişiye izlemek nasıl bir zevk veriyorsa, çevirisini yapmak da kendimize göre bizim eğlencemiz. Ama sabrı dayanmayan bazı arkadaşların duygularımızı inciteceğini bildiği halde yakaladıkları ilk fırsatta laflarını sakınmadan ileri geri konuşmaları ve yetmezmiş gibi mail yoluyla dahi kırıcı sözler sarf edip, bizleri rahatsız etmeleri, bu eğlencemizin içine edebiliyor. Bu dizide de bir süre böyle hissettim. Eğlenceden çok bir yükmüş gibi görünmeye başlamıştı gözüme. Öyle olmamalı. Daha yeni yeni silkiniyorum o ruh halinden. Diziyi sevmesem zaten neden başlayayım ki çevirisine? Çeviriyorum işte. Ve inanın, her boş vaktimde çeviri yapmaya çalışıyorum. Ama en çok, bu diziyi benim kadar seven ve çevrildiği için mutlu olan arkadaşlar için çeviriyorum.

Neyse... Fazla gevezelik etmeyeyim. İyi seyirler. ^^

4 yorum:

 1. Çeviri cidden zor iş umarım bazı arkadaşlar da anlarlar ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 2. Çeviri kısmı zor değil de altyazı çevirisi yapmak biraz zahmetli oluyor. Hele de Tayvan dizilerinin altyazılarında softsub ve senkron sorunu varken.
  Kimsenin anlayacağı yok, o yüzden artık üzerinde fazlacana düşünüp kendimi üzmemeye karar verdim.
  Teşekkür ederim. ^^

  YanıtlaSil
 3. Öncelikle tüm bölümler için çok teşekkür ederim, ellerine sağlık. :) Biraz geç kalmışım ama son zamanlarda en çok dert yakındığım konuya girmişsin, ben de fazlaca düşünmemeye çalışıyorum senin gibi. Ama dediğin gibi, hele Tayvan çok daha zor. Harika diziler görmeme rağmen çeviri işine girmemeye çalışıyorum. ^^' Ama sen buna cesaret edip başlamışsın, diğer bölümler için de kolay gelsin, ferah ferah çevirirsin inşallah. :) Tamamlanınca hepsini izleyeceğim ben de. ^^

  YanıtlaSil
 4. Bak... sen mi geç kalmışsın, yoksa ben mi? :D

  Şimdiye kadar izlemiş olabilirsin gerçi ama izle bence de Nova. Kesin seversin sen bu diziyi.
  Çok isteyerek başlamıştım bu çeviriye ama zaman içinde epey azaldı o isteğim.
  Bir arkadaş, sakıncası olmayacaksa çeviriye ekip olarak devam etmek istediklerini söylediği için de bıraktım.
  Yoksa bendeki bu isteksizlik ve yorgunlukla yılda bir bölüm anca çevirirdim gibime geliyor. Düzgün çevireceklerine de inanıyorum.
  Onlar çevirince ben de sizinle birlikte oturup izlerim artık. ^^'

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...