Türkçeye çevrilmesini istediğiniz Japon dizisi veya filmi varsa mesajla bildirebilirsiniz.

12 Şubat 2017

Kamen Teacher The MOVIE (2014) [Çeviri Tamamlandı]Adı:  Gekijoban Kamen Ticha /  劇場版 仮面ティーチャー
Türü: Okul, Aksiyon


Oyuncular:

Taisuke Fujigaya - Gouta Araki
Aya Oomasa - Miki Ichimura
Kencihi Endo - Kohei Ramon
Mikie Hara - Toko Anan
Ryu Nakatani - Junji Kuon
Takumi Saito - Rui Iikura
Jesse Lewis - Keigo Kusanagi
Fuma Kikuchi - Kinzo Takehara
Seika Taketomi - Kanako Kondo
Yuta Kishi - Shishimaru
Taiga Kyomoto - Bon
Goki Maeda - Kotaro
Shuntaro Yanagi - Ryota

Aynı adlı mangadan uyarlanan Kamen Teacher (2013) adlı dizinin devamıdır. Yayınlandığı yıl çevirmiştim. Dizinin ardından yayınlanan special bölümü çevirmedim. 2-3 yıldır çeviri yapmıyordum. Belki çeviririm ileride. Çevirmeye niyetliydim hatta başlamıştım ama mümkün olmadı.
Babamı kaybettik ve önceliklerim, hayatımdaki başlıca alışkanlıkların neredeyse tamamı değişti. Değişen ilk şey bilgisayar başında daha az zaman geçirmeye başlamam, günlerime daha fazla açık alan ve park yürüyüşlerinin dahil olması oldu. Dolayısıyla çeviri hayatım da bundan nasibini aldı.

İki gün önce tesadüfen Kamen Teacher filminin altyazısına denk geldim. Zaten sevdiğim bir dizi olmuştu, filmini de çevirmeyi çok istiyordum. Uzun süre önce filmin kendisini ve sonra da ing altyazısının çıkmasını beklemiştim, çıkmadığında da ümidimi kaybetmiştim.
Vaktim de var şu sıralar, oturdum başına hemen. Sonra bir baktım ki üçte biri bitmiş bile. Şu an yarısındayım. Fazla oyalanmadan bitirmeyi planlıyorum. Bakalım.


Öyle uzak kalmışım ki, çeviri programını ilk açtığımda ince ayarların nasıl yapıldığını hatırlamakta zorlandım bir süre. Ama çok geçmeden geçti elbette o acemilik hissi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...